Vyhľadať
Close this search box.
Doprava zdarma

100% originálne produkty

Vyhľadať
Close this search box.

Calvin Klein – preslávila ho provokácia

Calvin Kleincelým menom Calvin Richard Klein, známy ako minimalista a majster farieb, taktiež preslávený svojimi provokatívnymi návrhmi, sa narodil 19. novembra 1942 v židovskej rodine v New Yorku v Spojených štátoch amerických. Jeho otec bol prisťahovalcom z Maďarska. Po štúdiu na Newyorskom inštitúte módy a technológií New York’s Fashion Institute of Technology, strávil päť rokov navrhovaním oblečenia pre newyorské obchody. V roku 1968 založil spolu s priateľom Barrym Schwartzom spoločnosť, ktorá sa v 70. a 80. rokoch 20. storočia špecializovala na džínsové odevy. V roku 1979 vyvolal škandál, keď sa na reklamných plagátoch ukázala herečka Brooke Shieldsová iba v jedinom kuse oblečenia – džínsoch značky Calvin Klein.

 

 

Podobnú stratégiu reklamy zvolil aj v roku 1982 pri propagácii mužskej spodnej bielizne. Inokedy čisto úžitkový výrobok sa “počas noci” zmenil na predmet túžby. Kontroverzné reklamy so sexuálnym podtextom opäť vyvolali negatívne reakcie, ale zároveň tovar veľmi dobre predávali. Jeho modely sú zväčša unisex, takže jeho tričká i džínsy môžu nosiť muži aj ženy.

Pre módny dom Calvin Klein tvorili známi dizajnéri, akými sú Jil Sander, Italo Zucchelli a Romeo Gigli. Tvárami kolekcií boli slávne osobnosti, ako napríklad Marky Mark alebo Kate Moss, ktorá bola tvárou jeho parfumu Obsession, Natalia Vodianova, David Beckham alebo švédsky futbalista Freddie Ljungberg. V roku 1997 rozšíril činnosť o výrobu hodiniek.

Držiteľ najrôznejších ocenení za módne návrhárstvo predal v roku 2005 svoje impérium za 430 miliónov dolárov americkému košeľovému gigantu Phillips-Van Heusen, značka ale zostala.

Z módnej branže Calvin Klein však nezmizol, naďalej sa zúčastňuje prehliadok a rôznych módnych akcií.

ZDIEĽAŤ

Zľava -10%

LV2024

Zadajte kód LV2024 a získate zľavu 10% pri nákupe nad 40€ !

Kupón platný do 11. 4.2024

Zľava calvin klein a tommy hilfiger

Filters

Place your product filters here.