Vyhľadať
Close this search box.
Doprava zdarma

100% originálne produkty

Vyhľadať
Close this search box.

Výber tej vašej kabelky, večná dilema…

Kabelka je súčasťou outfitu každej ženy, bez ohľadu na jej štýl, vkus, či vek. Bez nej je život nás mnohých žien takmer nepredstaviteľný. Výber kabelky z rôznych typov, od listových, cez mini crossbody, až po veľké shopper kabelky, imidžové, či praktické veľké kabelky, z umelých materiálov a ž po kabelky z pravej kože, či výber farby, nie je jednoduchý, ale predsa len väčšina z nás už aspoň približne vie, čo hľadá. Niečo, čo uspokojí naše potreby a predstavy, a umocní náš štýl a charakter a urobí nás šťastnými, kým nezatúžime po ďalšom kúsku. 

 

Väčšina z nás sa chce odlišovať od okolia a tak hľadáme aj niečo, čo nemá práve naša kolegyňa, kamrátka, či suseda. Odlišujeme výber kabelky aj podľa účelu, aký má plniť a koľko sme ochotné investovať do tohto neodmysliteľného doplnku. V každom prípade, dnes neplatí pravidlo, rovnako ladiace topánky s kabelkou a podobne. Ale musí ladiť s vami a vašim štýlom. A aj vášmu oku, pretože ju budete mať stále na očiach. Tak akú si vlastne vybrať? Tu je pár tipov, ktoré vám pri výbere môžu pomôcť a výber čiastočne uľahčiť.

 

Treba si uvedomiť, že kabelku nosíme každý deň. A nielneže ju nosíme, ale nám musí slúžiť. Záleží na tom, ako, aký dlhý čas a na akú príležitosť ju budeme nosiť. Zvažujete, že si zadovážite kabelku s dlhšími rúčkami. Pozor, aby vám nepadala celý deň z ramena? Rozmýšľate nad pekným kúskom s malými uškami? Myslite na fakt, že budete mať stále plné ruky, pretože vaša kabelka musí splynúť s vami. A čo tie, s crossbody? Nesmie vás obťažovať. Treba si uvedomiť svoje preferencie a vyberať kabelku, ktorá bude pohodlná, a pre vaše potreby praktická a nebude vás obmedzovať.

Výber veľkosti. Pri výbere treba myslieť na to, čo všetko do nej potrebujete dať. Potrebujete dostatok priestoru na peňaženku, na mobil, kľúče, alebo potrebujete oveľa väčší priestor aj na laptop, či pracovné hárky, prípadne rýchly nákup v samoobsluhe? Je dôlžité mať jasno, čo v tej kabelke potrebujete denne nosiť. A čo skutočne potrebujeme v nej nosiť. Na druhej strane, väčšia kabelka je omnoho praktickejšia, no mnohé z nás žien máme tendenciu napratať ju vecami, ktoré ani nepotrebujeme. Berte do úvahy aj vašu telesnú konštrukciu. Drobná žena a veľká kabelka je zlou voľbou. A platí to aj naopak.

 

Výber farby, hmmm, dilemna? Pre niektorú z nás nepodstatný faktor, pre mnohé jeden z najdôležitejších a tým pádom aj náročný. Praktická, či módna? Ste konzervatívna, liberálna, alebo rebel?  Porozmýšľajte, čo od svojej kabelky očakávate. Očakávate splynutie s vašou osobnosťou, outfitom, či účelom? Chcete aby bola vaša kabelka dominantou? Či niečo medzi? Zamyslite sa nad prevládajúcimi farbami vášho šatníka, či botníka, alebo sa skúste riadiť svojou túžbou, či inštinktom. Podľa neho sa jednoduchšie rozhodnete, čo bude pre vás to pravé. Najobľúbenejšou farbou je čierna, rovnako nepokazíte nič odtieňmi zemitých a po šedé odtiene. Biela, či krémová, je čistá a a nevinná, však nie na bežné nosenie, bez ohľadu na materiál, o čom nemusím písať. Trendy farby posledných sezón sú tmavomodrá, telová až po púdrovú ružovú, ale aj  tmavozelená či odtiene červenej. Jednoznačne farba kabelky musí spĺňať vaše predstavy a požiadavky.

Výber kvality vašej kabelky. Materiály od výmyslu sveta. Od textilných, cez plastové, až po kožené s rôznorodými úpravami a ich kombináciami. Kožené kabelky majú zaručene najlepšiu kvalitu, ktorá pri dodržiavaní zásad údržby a zaobchádzania vydrží veľmi dlho. Pevné a kvalitné kabelky sa dajú vybrať aj z iných materiálov. Všimnite si švy, prešívanie či pevnosť rúčiek. Napovie vám to, či si dal niekto na vašej kabelke záležať. Takisto si všímajte detaily ako sú vystužené rúčky, pevné zipsy či kovové nožičky na spodku kabelky, ktoré slúžia proti oderom, či zašpineniu, keď ju niekam položíte.

Organizácia v kabelke. Sústavne niečo vo vašej kabelke hľadáte? Nie sú v nej prehľadné priečinky a vrecká? Alebo ich jednoducho nepotrebujete. Nekupujte kabelku, ktorá nemá aspoň zopár menších vreciek na usporiadanie vašich vecí. Kabelka bez malých vreciek je mimoriadne nepraktická a často nastáve práve vyššie spomínaná situácia. Neviete nájsť kľúče, mobil, doklady, či peňaženku? Lovíte a lovíte, vyhádžete v kaviarni celý obsah tej vašej malej kabelky, do ktorej ste napratali toľko veľa vecí? Tak aj toto majte neustále na zreteli.

 

 

Medzi ďalšie faktory, ktoré zavážia by ste si mali zaradiť: Drží kabelka vo vzpriamenej polohe keď ju položíte alebo sa pokrčí? Má uzatváranie na zips, sponou, magnetom alebo nemá žiadne? Je úložný priestor ľahko prístupný? Porozmýšľajte, čo všetko je pre vás dôležité.

Cena najdôležitejší a posledný faktor. Pre každého predstavuje veľa a málo inú čiastku. Takže je na zvážení každej jednej z nás, koľko sme do kabelky ochotné investovať. Ak však máte trošku viac peňazí, nebojte sa vraziť ich do kabelky, ktorá je naozaj kvalitná. Budete ju nosiť takmer každý deň. Takže ak si prepočítate cenu tým, koľkokrát ju použijete a aké všetky predstavy a očakávania vám splní…nevraviac o pár dňoch, či mesiacoch fantastického pocitu…dokonalosti a šťastia.

ZDIEĽAŤ

Zľava -10%

LV2024

Zadajte kód LV2024 a získate zľavu 10% pri nákupe nad 40€ !

Kupón platný do 11. 4.2024

Zľava calvin klein a tommy hilfiger

Filters

Place your product filters here.