Doprava zdarma

100% originálne produkty

Starostlivosť o Saffiano kožu

Saffiano koža

Kúpili ste si kabelku zo Saffiano kože a chcete aby vaša kabelka skutočne dlho vydržala? Čo to vlastne znamená Saffiano koža? Aká je to úprava kože?

Takzvaná safiánová koža sa začala používať už pár rokov dozadu. Najskôr s touto úpravou kože prišla ikonická módna značka Prada, ktorej povestné kabelky sa ako prvé stali doslova nezničitelnými. Neskôr prišli na trh kabelky zo Saffiano kože aj iných známych dizajnérov.

A však ak sa domnievate, že je Saffiano špeciálny druh kože, musíme vás z toho vyviesť. V celom procese výroby nejde len o druh kože, primárne však o samotné spracovanie kože. Koža Saffiano je vyrobená z teľacej kože a následnou tepelnou úpravou je do nej vyrazený diagonálny vzor a citlivo zapracovaný vosk, ktorý produktom pridáva jedinečnosť v jejich nezničitelnosti. Veľmi dlho teda trvá, kým koža zmäkne a vytvorí si unikátnu textúru, a preto je výroba takýchto módnych doplnkov ako sú kabelky nákladnejšie.

 

 

Výroba takýchto produktov je síce časovo náročná, ale výsledok jednoznačne stojí za to. Kabelky sú vďaka tomu vodeodolné a to hlavne kvôli vrstve vosku, ktorý pred týmto živlom kabelku chráni. Ďalšou neocenitelnou výhodou môže byť odolnosť voči škrabancom a oderom. Jedným slovom je kabelka obalená ochrannou vrstvou, vďaka čomu si zachová svoj vzhľad a životnosť skutočne dlho. A však je veľmi dôležité sa o kabelku dôsledne starať. Takže za predpokladu, že sa o svoju kabelku budete starať, budete sa z nej môcť tešiť velmi dlho. A ako najlepšie jej zabezpečíte tú najlepšiu starostlivosť?

  • Ihneď po kúpe použite krém pomocou s bavlnenej handričky a očistite kabelku krúživými pohybmi
  • Krém nechajte minimálne 30 minút pôsobiť a potom kabelku impregnujte
  • Pri zašpinení doporučujeme utrieť kabelku vlhkou handričkou
  • Minimálne raz za mesiac je potrebné kabelku natrieť krémom, aby bola hydratovaná
  • Pri väčšom poškodení kabelky ponechajte jej opravu odborníkovi
  • Kabelku nesušte v blízkosti zdroja tepla, ani v prípade zmoknutia. Odporúčame v izbovej teplote

Ak túžite po kabelke, ktorá je zo Saffiano kože, dajte si pozor pri výbere. Vzor typický pre Saffiano kožu môžete často vidieť aj pri syntetických materiáloch.

ZDIEĽAŤ

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Zľava 20%

EXTRA21

Zadajte zľavový kupón uvedený vyššie a získate zľavu 20% pri nákupe nad 30€ !!!

Kupón platný do 31. 10. 2021

Zľava calvin klein a tommy hilfiger

Filters

Place your product filters here.