Starostlivosť o Saffiano kožu

Saffiano koža

Kúpili ste si kabelku zo Saffiano kože a chcete aby vaša kabelka dlho vydržala? Čo to vlastne znamená Saffiano koža?

Takzvaná safiánová koža se začala používať už pár rokov dozadu. Najskôr s touto úpravou kože prišla ikonická módna značka Prada, ktorej povestné kabelky sa ako prvé stali doslova nezničitelnými. Neskôr prišli na trh kabelky zo Saffiano kože aj iných známych dizajnérov.

A však ak sa domnievate, že je Saffiano špeciálny druh kože, musíme vás z toho vyviesť. V celom procese výroby nejde len o druh kože, primárne však o samotné spracovanie kože. Koža Saffiano je vyrobená z teľacej kože a následnou tepelnou úpravou je do nej vyrazený diagonálny vzor a citlivo zapracovaný vosk, ktorý produktom pridáva jedinečnosť v jejich nezničitelnosti. Veľmi dlho teda trvá, kým koža zmäkne a vytvorí si unikátnu textúru, a preto je výroba takýchto módnych doplnkov ako sú kabelky nákladnejšie.

 

 

Výroba takýchto produktov je síce časovo náročná, ale výsledok jednoznačne stojí za to. Kabelky sú vďaka tomu vodeodolné a to hlavne kvôli vrstve vosku, ktorý red týmto živlom kabelku chráni. Ďalšou neocenitelnou výhodou môže byť odolnosť voči škrabancom a oderom. Jedným slovom je kabelka obalená ochrannou vrstvou. A však je veľmi dôležité sa o kabelku dôsledne starať. A ako najlepšie jej zabezpečíte tú najlepšiu starostlivosť?

  • Ihneď po kúpe použite krém pomocou s bavlnenej handričky a očistite kabelku krúživými pohyby.
  • Krém nechajte minimálne 30 minút pôsobiť a potom kabelku impregnujte.
  • Pri zašpinení doporučujeme utrieť kabelku vlhkou handričkou.
  • Minimálne raz za mesiac je potrebné kabelku natrieť krémom, aby bola hydratovaná.
  • Pri väčšom poškodení kabelky ponechajte jej opravu odborníkovi.
  • Kabelku nesušte v blízkosti zdroja tepla, ani v prípade zmoknutia. Odporúčame v izbovej teplote.

Ak túžite po kabelke, ktorá je zo Saffiano kože, dajte si pozor pri výbere. Vzor typický pre Saffiano kožu môžete často vidieť aj pri syntetických materiáloch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *