Vyhľadať
Close this search box.
Doprava zdarma

100% originálne produkty

Vyhľadať
Close this search box.

Starostlivosť o Saffiano kožu

Saffiano koža

Kúpili ste si kabelku zo Saffiano kože a chcete aby vaša kabelka skutočne dlho vydržala? Čo to vlastne znamená Saffiano koža? Aká je to úprava kože?

Takzvaná safiánová koža sa začala používať už pár rokov dozadu. Najskôr s touto úpravou kože prišla ikonická módna značka Prada, ktorej povestné kabelky sa ako prvé stali doslova nezničitelnými. Neskôr prišli na trh kabelky zo Saffiano kože aj iných známych dizajnérov.

A však ak sa domnievate, že je Saffiano špeciálny druh kože, musíme vás z toho vyviesť. V celom procese výroby nejde len o druh kože, primárne však o samotné spracovanie kože. Koža Saffiano je vyrobená z teľacej kože a následnou tepelnou úpravou je do nej vyrazený diagonálny vzor a citlivo zapracovaný vosk, ktorý produktom pridáva jedinečnosť v jejich nezničitelnosti. Veľmi dlho teda trvá, kým koža zmäkne a vytvorí si unikátnu textúru, a preto je výroba takýchto módnych doplnkov ako sú kabelky nákladnejšie.

 

 

Výroba takýchto produktov je síce časovo náročná, ale výsledok jednoznačne stojí za to. Kabelky sú vďaka tomu vodeodolné a to hlavne kvôli vrstve vosku, ktorý pred týmto živlom kabelku chráni. Ďalšou neocenitelnou výhodou môže byť odolnosť voči škrabancom a oderom. Jedným slovom je kabelka obalená ochrannou vrstvou, vďaka čomu si zachová svoj vzhľad a životnosť skutočne dlho. A však je veľmi dôležité sa o kabelku dôsledne starať. Takže za predpokladu, že sa o svoju kabelku budete starať, budete sa z nej môcť tešiť velmi dlho. A ako najlepšie jej zabezpečíte tú najlepšiu starostlivosť?

  • Ihneď po kúpe použite krém pomocou s bavlnenej handričky a očistite kabelku krúživými pohybmi
  • Krém nechajte minimálne 30 minút pôsobiť a potom kabelku impregnujte
  • Pri zašpinení doporučujeme utrieť kabelku vlhkou handričkou
  • Minimálne raz za mesiac je potrebné kabelku natrieť krémom, aby bola hydratovaná
  • Pri väčšom poškodení kabelky ponechajte jej opravu odborníkovi
  • Kabelku nesušte v blízkosti zdroja tepla, ani v prípade zmoknutia. Odporúčame v izbovej teplote

Ak túžite po kabelke, ktorá je zo Saffiano kože, dajte si pozor pri výbere. Vzor typický pre Saffiano kožu môžete často vidieť aj pri syntetických materiáloch.

ZDIEĽAŤ

Zľava -10%

LV2024

Zadajte kód LV2024 a získate zľavu 10% pri nákupe nad 40€ !

Kupón platný do 11. 4.2024

Zľava calvin klein a tommy hilfiger

Filters

Place your product filters here.